Délka trasy 160 km. Cyklostezka Bečva www.cyklostezkabecva.com je ojedinělý projekt, díky kterému se můžete projet od soutoku s Moravou až k pramenům Rožnovské a Vsetínské Bečvy. Máte možnost najet až 160 km po značené trase. Cyklostezka Bečva se ve Valašském Meziříčí dělí na dvě větve - Rožnovskou a Vsetínskou Bečvu. Rožnovská Bečva vás provede proti proudu od Valašského Meziříčí, až po Horní Bečvu, v délce 40 km převážně asfaltového povrchu. Vsetínská Bečva vás dovede proti proudu od Valašského Meziříčí, přes rázovité valašské obce, až do Vsetína, a dále do Velkých Karlovic v délce 35 km převážně asfaltového povrchu. Celá cyklostezka vás provede okouzlující krajinou místy, která byla dosud nepřístupná. Nabízí velmi pěkné úseky s vyloučením dopravy.
Délka trasy 30 km. Záhoří je kraj v předhůří Hostýnských vrchů, nahoře nad Moravskou bránou, kraj s krásnými vesnicemi a svébytným folklórem, dochovaným dodnes. Po cyklostezce na osecký most, po překroční řeky Bečvy se po druhém břehu kousek vrátíte a dáte se do Nových Dvorů, z nich pak zadem vyjedete před Hlinsko na silnici od Podhůry. V lese nad silnicí je archeologickými vykopávkami doloženo osídlení z pozdní doby kamenné (4000 – 2000 př. n. l.). V Hlinsku samotném je k vidění na vršku nad obcí kostel sv. Bartoloměje. Z Hlinska se vydáte do vesnice Kladníky. Sjíždíte klesáním do Kladník, ve vesnici odbočíte doprava a kolem obecního úřadu a hřiště po 200m doleva, za chvíli u dřevěného křížku znovu doleva stoupáte z Kladník směrem k Bezuchovu.
Délka trasy 30 km. Pohodová trasa, která vám ukáže nejkrásnější místa úbočí Maleníku, je vhodná i pro rodiny s dětmi. Na její trase leží největší turistické atraktivity Moravské brány – proto se dá naplánovat i jako celodenní výlet. Z Lipníka podél Bečvy dojedete až na autobusovou točnu na konci Týna. Z točny vás povede polní “dálnice” až do Dříní, chatové osady pod lesem. Tady už se opět budete držet řeky, prakticky až do Hranic (cestou minete lávku na Rybářích).
Délka trasy 40 km. Tato trasa se z velké části pohybuje v Oderských vrších, v lese, je tedy vhodná pro ty cyklisty, kteří nepotřebují moc kontaktů s civilizací. Z Lipníka nad Bečvou po značkách (modré značení) na Bohuslávky.Tuto malebnou vesničku projedete, dál vaše cesta vede přes Loučku a do Podhoří. Hned na kraji Podhoří odbočíte doleva, do údolí, kterému se říká Peklo. Není divu, kopce jsou zde strmé a údolí úzké. Podél potoka Jezernice stoupáte do Oderských vrchů. Nacházíte se na okraji vojenského výcvikového prostoru Libavá. Cesta Peklem kolem Čertovy kazatelny vás vyvede na silnici, která vede od Velkého Újezdu na Potštát.
Délka trasy 40 km. Tato trasa není moc náročná, je vhodná i pro rodiny s dětmi zhruba od 8 let. Provede vás údolím Moravské brány a částečně i nad ním. Z Lipníka vyjedete podél řeky Bečvy až do osady Familie. Tady se dáte směrem na Jezernici, ale těsně po podjetí unikátních viaduktů odbočíte doprava na Slavíč. Tam minete opuštěný tunel, co zbyl po Severní dráze císaře Ferdinanda a po polní cestě pojede do Klokočí. Odtud je to coby kamenem dohodil do Drahotuš. V tomto městečku najdete na náměstí bohatou nabídku občerstvení (například v restauraci Smokie mají ve dvoře i dětský koutek). Tady vás ale čeká také nejnebezpečnější úsek cesty – překonání sinice I/47, a to přes kruhový objezd. Od rkruhového objezdu trochu z kopce přijedete do osady Rybáře a po lávce přejedete na druhý břeh řeky Bečvy.
Délka trasy 40 km. Náročnější, vrchařská trasa. Z Lipníka vyjedete podle značek (bílé značení) do Jezernice. Tady se ale po silnici III. třídy vydáte směr Podhoří. V této malebné vesničce vás čeká dlouhé stoupání. Za Podhořím pod lesem přijedete po silnici k rozcestí u hájenky. Tady silnici opustíte a vydáte se lesní cestou vzhůru k lyžařským vlekům na Uhřínově, které patří Lyžařskému klubu Lipník n. B. Nahoře nad vleky se napojíte na modrou a hned nato na zelenou turistickou značku, kterou ale na silnici mezi vesnicemi Uhřínovem a Středolesím opustíte, silnici přejedete a po polní cestě pojedete směr Radíkov (těsně před ním vlevo je golfové hřiště). Z Radíkova je pěkný sešup dolů, na Kunzově brzděte, mohli byste totiž minout hospůdku a neogotický hrádek.
Celkem 70 kilometrů dlouhá trasa vás provede významnými archeologickými místy v oblasti Hranic, Přerova a Lipníku nad Bečvou. Cyklotrasa Na kole do minulosti Moravskou bránou propojila významná archeologická místa v oblasti Hranic, Přerova a Lipníku nad Bečvou. Na celkem deseti stanovištích vás seznámí s dávnou historií významných lokalit. Stezka začíná v Přerově-Předmostí, kde se nachází památník „lovců mamutů“. Dále můžete zavítat do starobylého centra Přerova. Odtud se vydáte do Hlinska, Lhoty a Týna nad Bečvou kde můžete navštívit rozlehlou zříceninu hradu Helfštýn. Další zastávka se nachází v Ústí u Hranic, zde se nalézá Hradiště. Z Ústí projedete lázeňským městem Teplice nad Bečvou směrem do Hranic. Cesta pokračuje v blízkosti zříceniny hradu Drahotuš přes Podhoří. Posledním zastavením na trase je Lipník nad Bečvou.